ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT W PRZETARGU NA ZAKUP NIERUCHOMOŚCI
KONTAKT W SPRAWIE OGŁOSZENIA WYŁĄCZNIE W FORMIE MAILOWEJ.
Chcesz wziąć udział w przetargu, koniecznie zapoznaj się z regulaminem przetargu.
Syndyk Masy Upadłości Pol-Mot Holding SA w upadłości z siedzibą w Warszawie zaprasza do składania ofert w przetargu zakup prawa użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynku, budowli i innych urządzeń trwale związanych z gruntem, obejmująca teren obiektu usługowo-warsztatowego położonego w Warszawie, przy ul. Felińskiego 2 wraz z wyposażeniem
Przedmiotem przetargu jest prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz z prawem własności budynku, budowli i innych urządzeń trwale związanych z gruntem, obejmujące teren obiektu usługowo-warsztatowego położonego w Warszawie, przy ul. Felińskiego 2, w rejonie Starego Żoliborza, w dzielnicy Żoliborz, dla którego prowadzona jest księga wieczysta nr WA1M/00036708/8 przez VI Wydział Ksiąg Wieczystych Sądu Rejonowego dla Warszawy-Mokotowa w Warszawie (pozycja spisu inwentarza 23, wartość rynkowa: 13.008.000,00 zł) wraz z ruchomościami stanowiącymi wyposażenie budynku (pozycja spisu inwentarza 324-408, wartość rynkowa: 20.853,19 zł) oraz dziełami sztuki (pozycja spisu 29-32, wartość rynkowa: 84.000,00 zł).
Cena wywoławcza przedmiotu przetargu wynosi 13.112.853,19 zł (słownie: trzynaście milionów sto dwanaście tysięcy osiemset pięćdziesiąt trzy złote 19/100).
Oferty należy składać do dnia 24 października 2024 (włącznie) na adres Kancelarii Syndyka Sławomira Witkowskiego. Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 1.300.000,00 zł(słownie: milion trzysta tysięcy złotych) na rachunek bankowy masy upadłości Polmot-Holding SA. Otwarcie i rozpoznanie ofert nastąpi dnia 28 października 2024 w siedzibie upadłego w Warszawie przy ul. Rajców 10 o godzinie 11.30.
Dodatkowe informacje można uzyskać wyłącznie drogą mailowa pod adresem k a n c e l a r i a @ e – u p a d l o s c i . p l. Z przedmiotem przetargu można zapoznać się po uprzednim uzgodnieniu terminu drogą.
OPIS NIERUCHOMOŚCI
Nieruchomość położona jest na terenie Żoliborza, w obrębie zabudowy Starego Żoliborza, przy ul. Felińskiego 2. Dostępność komunikacyjna na wysokim poziomie – w sąsiedztwie przebiega jedna z najważniejszych tras komunikacyjnych miasta tzw. Wisłostrada (1,7 km), w okolicy przebiega również droga wojewódzka nr 637 z Mostem Gdańskim (ok. 900 m). W bliskim sąsiedztwie - ul. Adama Mickiewicza, jedna z ważniejszych w tej części dzielnicy. Najbliższe przystanki komunikacji publicznej zlokalizowane są w oddaleniu kilkudziesięciu metrów od nieruchomości, przy ul. Rydygiera. Bezpośrednie sąsiedztwo obiektu stanowi biurowa zabudowa komercyjna (Izba Administracji Skarbowej, Pierwszy Mazowiecki Urząd Skarbowy), placówki oświaty i nauki (Warszawska Szkoła Filmowa, Technikum Elektroniczne), zabudowa mieszkaniowa przy ul. Rydygiera, tereny infrastruktury technicznej i kolejowej (z Dworcem Gdańskim). Z punktu widzenia funkcji komercyjnej budynku należy przyjąć wysoki poziom atrakcyjności lokalizacji – położenie w sąsiedztwie ścisłego centrum miasta, pośród zróżnicowanej zabudowy.
Nieruchomość obejmuje cztery działki ewid. nr 13, 14, 15 i 8/2 o łącznej powierzchni 1 683 m2, zlokalizowane w obrębie 7-01-20. Nieruchomość dostępna od strony ul. Felińskiego (wejście główne) i od ulicy wewnętrznej pomiędzy przedmiotową nieruchomością a budynkiem Izby Administracji Skarbowej. W stanie na dzień wyceny nieruchomość pozostaje częściowo ogrodzona (jedynie od strony torów kolejowych), zabudowana i w pełni zagospodarowana – na jej terenie zlokalizowano obiekt usługowo-warsztatowy z częścią biurową i socjalną. Zabudowa zlokalizowana prawie zgodnie z przebiegiem granic nieruchomości, z wewnętrznym patio.
Nieruchomość położona jest w zasięgu miejskich sieci uzbrojenia terenu – sieci energetycznej, wodno-kanalizacyjnej, gazowej i sieci teletechnicznych. Sieć ciepłownicza w stosunkowo niewielkiej odległości, przy ul. Rydygiera.
Na przedmiotowej działce znajduje się budynek stacji obsługi samochodów, składający się z części biurowej z salą wystawową oraz z części warsztatowej z pomieszczeniami pomocniczymi. Budynek o konstrukcji żelbetowej, dwu- i trzykondygnacyjny, podpiwniczony w części biurowo-wystawowej (przestrzenie magazynowo-techniczne).
Konstrukcja budynku:
Fundamenty – ławy i stopy żelbetowe, wylewane betonowe;
Ściany piwnic – betonowe;
Stropy – żelbetowe, wylewane;
Konstrukcja – ramy żelbetowe wylewane, wypełnione ścianami z gazobetonu i cegły pełnej gr. 25 cm, ocieplone;
Schody – żelbetowe, wylewane;
Dach konstrukcja – dźwigary stalowe, a na nich płyty korytkowe – nad halą serwisu, na pozostałej części stropodach – płyta żelbetowa;
Dach pokrycie – papa termozgrzewalna na izolacji z wełny mineralnej;
Ścianki działowe – murowane i z płyt g-k;
Stolarka okienna – metalowa i PCV;
Stolarka drzwiowa – stalowa i drewniana;
Podłogi i posadzki – płytki, gres i wykładziny;
Tynki wewnętrzne – cementowo-wapienne;
Elewacje – okładziny z blachy powlekanej i tynki cienkowarstwowe na izolacji ze styropianu.
Dostępne instalacje – elektryczna, piorunochronna, wodno-kanalizacyjna, c.o. i c.w. z własnej kotłowni gazowej, gazowa z sieci miejskiej, wentylacja mechaniczna i klimatyzacja.
Ostatni remont o znacznym zakresie przeprowadzono w latach 90. XX w. Budynek wymaga przynajmniej częściowego remontu. Zgodnie z informacjami uzyskanymi podczas oględzin nieruchomości obiekt wymaga znaczących nakładów na dostosowanie powierzchni do aktualnych standardów oferowanych i oczekiwanych na rynku, uwzględniając również kwestie związane z remontem/modernizacją lub wymianą instalacji. Szczegółowy zakres potrzebnych prac nie jest znany.
Uwzględniając w szczególności bardzo atrakcyjną lokalizację nieruchomości, przeciętny stan aktualnej tkanki budowlanej i związaną z nim konieczność poniesienia prawdopodobnie znacznych nakładów na remont, modernizacje i dostosowanie przestrzeni do wymogów rynku, a także potencjał wynikający ze szczegółowych zapisów miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, zgodnie z którym na przedmiotowej nieruchomości możliwa jest realizacja zabudowy o większych parametrach, należy przyjąć, że aktualny stan zagospodarowania nie odpowiada możliwie najlepszemu możliwemu wykorzystaniu nieruchomości. Można więc z dużą dozą prawdopodobieństwa przyjąć, że nieruchomość przy ul. Felińskiego w ramach aktywnego i nastawionego na maksymalizację wykorzystania przestrzeni rynku warszawskiego, powinna być postrzegana jako nieruchomość inwestycyjna.